Atrakcje weselne – którą wybrać?

Duża część przygotowań, podjętych decyzji i kwestii organizacyjnych już za Wami – a przynajmniej tak być powinno. Czas więc na coś bezpośrednio już powiązanego z samym przebiegiem imprezy, czyli przechodzimy do kolejnego etapu, którym według mnie są atrakcje weselne. Prawdopodobnie większość z Was ma już rozeznanie w obecnych trendach, ale mam nadzieję, że zdołam też podsunąć kilka nowych pomysłów.

1. Fotobudka

Bardzo popularna atrakcja, cały czas się rozwijająca. Zasada jej pracy jest zawsze ta sama – goście mogą zrobić sobie zdjęcia, które są wywoływane na bieżąco. Oferta jednak wciąż jest rozbudowywana, szczególnie zaś w ostatnich latach wiele do niej dodano. Dzięki temu fotobudkę będziecie mogli dostosować do swojego indywidualnego stylu przyjęcia!

Możecie się zdecydować na drewniane obudowy bądź też fotobusy w wersjach klasycznej albo retro – gwarantuję, że wpasują się świetnie w stylistyce rustykalnej i boho. Z kolei fotolustro doskonale współgra z dekoracjami klasycznymi oraz glamour.

Nie zapominajmy o dodatkach, które urozmaicą tło zdjęć. Czapki, peruki, przebrania, śmieszne napisy… Wybierajcie sami – tak, jak Waszym zdaniem wyjdzie najlepiej.

2. Litery 3D

Pod tym hasłem kryją się duże podświetlane napisy – zazwyczaj związane z miłością. LOVE, MIŁOŚĆ, TI AMO, KOCHAM… Uczucie można wyznać we wszystkich językach!

Napisy świetnie się spisują w minisesjach zdjęciowych. Można je wykorzystać w środku sali weselnej, ale znajdziecie też takie, które przy odpowiedniej pogodzie ustawia się na zewnątrz. Tego typu rozwiązania występują w technologii LED i zwykłych żarówkach. Musicie tylko wybrać to, co sprawdzi się w Waszej sali weselnej.

3. Taniec w Chmurach

Ciekawe i cieszące się niesłabnącą popularnością rozwiązanie na pierwszy taniec Młodej Pary. Rozpoczyna on taneczną część wesela. Wokół Was roztoczy się dym wyglądający jak niebiańskie obłoki, co stworzy bajkowy efekt. Jednocześnie subtelnie odgrodzi Was od gości i zapewni poczucie intymności, dzięki czemu będziecie mogli całkowicie skupić się na chwili – i przede wszystkim na sobie. Dodatkowo: zdjęcia oraz nagrania na pewno będą jeszcze atrakcyjniejsze!

Jeśli się na to zdecydujecie, pamiętajcie, by uważnie przyjrzeć się dostępnym na rynku urządzeniom! Z doświadczenia wiem, że niestety nie wszystkie zapewnią odpowiednie wrażenie. Dlatego najpierw poproście o materiał foto i film z pracy urządzenia, a wielkość nagranego parkietu porównajcie ze swoim, by móc oszacować skalę działania. Po tym wszystkim łatwiej będzie odpowiedzieć na pytanie, czy rezultat Was usatysfakcjonuje.

4. Wyrzutnie iskier

To całkiem nowy pomysł, który szybko zelektryzował wesela! Atrakcję wykorzystuje się w czasie pierwszego tańca albo przy uroczystym krojeniu tortu – czy też w dowolnym innym momencie, w którym zechcielibyście ją zastosować.

Wiele urządzeń ma w tym przypadku zastosowanie, ale ich działanie między sobą się różnią. Istotne, by dobrać odpowiednią wysokość, na którą maszyna wyrzuca iskry. Zanim w ogóle się na to zdecydujecie – a już na pewno przed popisaniem umowy! – zapytajcie managera lub właściciela sali weselnej, czy wyraża zgodę na taką akcję. Oczywiście większość powinna się zgodzić – w końcu wie, że to Wasze zadowolenie jest tutaj najważniejsze!

5. Mobilny bar

Kolejne urozmaicenie całego przyjęcia. Świetnie sprawdza się jako dodatek. Myślę, że warto wspomnieć, iż napoje bezalkoholowe również są serwowane, dlatego też każdy może z tej atrakcji skorzystać. Mobilni barmani najczęściej wykorzystują własne stoły, chyba że sala udostępnia bar, który mogą wykorzystać.

Jak taki mobilny bar wygląda? Sprawa jest otwarta! Eleganckie, współczesne, drewniane, do postawienia na zewnątrz w busach – w tej różnorodności każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętajcie, że możecie zapytać o barmańskie show, które trwa od 15 do 30 minut. Sztuczki, skomplikowane techniki mieszania drinków oraz serwowanie ich na bieżąco podczas pokazu – chyba każdy zna osoby, które chętnie by w tym wzięły udział.

6. Sommelier

Po raz pierwszy spotkałem się z tą atrakcją niedawno – przyznam, że bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła! Chcecie znaleźć się w gronie trendsetterów? 😉 W takim razie to coś dla Was!

To fantastyczne uatrakcyjnienie wszelkich doznań smakowych. W trakcie przyjęcia, na podstawie rozmów, sommelier sprawnie przygotowuje gościom propozycje, które trafią w ich gusta. Wcześniej, przed ślubem, zasugeruje Wam też wina podawane do danego rodzaju – słodkich i słonych – przekąsek. Ich listę zaproponuje na przedweselnym spotkaniu i wówczas przedstawi także zakres cenowy.

7. Zimne ognie

Pewnie widzieliście niejedne zdjęcia, na których zimne ognie występowały… Prezentowały się wspaniale, prawda? Koszt niewielki, a efekt i pamiątka bezcenne. Polecam największe – ok. 70 cm. Te świecą się najdłużej!

8. Pirotechnika

To już krok dalej i bardziej zaawansowana technologia. Oczywiście moglibyście kupić w hipermarkecie różne rodzaje podstawowych fajerwerków i puścić je w odpowiednim momencie, ale… Spotykałem się także z profesjonalistami i zapierającymi dech pokazami, które zgrywały się z muzyką. Raz, że bezpieczniej, dwa, że efekt końcowy jeszcze lepszy.

9. Wypuszczenie balonów albo lampiony do nieba

Atrakcja wywiedziona z krajów azjatyckich – frunące w kierunku nieba lampiony miały symbolizować pozbycie się wszelkich problemów oraz trosk, które zastąpione byłyby poczuciem bezkresnego szczęścia i obfitości. Alternatywnie zastępowano je balonami wypuszczanymi z wielkiego pudła. To niezwykle malowniczy widok, który poruszy każdego romantyka!

10. Animatorka dla dzieci

Wspaniały pomysł, jeśli wśród Waszych weselnych gości znajdują się także dzieci. Pełna pasji animatorka z zapałem stworzy atrakcyjne gry i konkursy dla najmłodszych. Sprawi, że żadne z nich nie będzie czuło się zaniedbane.

Zero nudy dla dzieciaków… i czas na tańce dla ich rodziców. Oczywiście nie można dać gwarancji, że wszyscy milusińscy będą chcieli angażować się w zabawy bez opiekunów, ale naprawdę większość rodzin powinna na tym skorzystać.

Kochani, to oczywiście tylko namiastka atrakcji weselnych, które mogą się pojawić na właśnie Waszym przyjęciu. Jedne są dość niedrogie, inne zaś wymagają znacznie większej dopłaty. To do Was należy decyzja, z których skorzystacie. Mała rada na koniec – zawsze warto zapytać dotychczasowych usługodawców, czy atrakcja, która Was interesuje, znajdzie się w dodatkowej ofercie. Ceny w takich przypadkach często są konkurencyjne.

Jestem przekonany, że razem zdołacie zaplanować wesele tak, by stało się niezapomnianym przeżyciem przede wszystkim dla Was, a przy okazji – dla każdego gościa. 😉 Trzymam kciuki!