W jakim stylu zaplanować swoje wesele?

Moi drodzy, bardzo się cieszę, że pierwszy artykuł z cyklu: „O czym warto pamiętać, planując swoje wesele?” tak bardzo Wam się spodobał. Nadszedł czas na drugi etap naszej podróży, czyli wybór miejsca, w którym odbędzie się wesele, oraz obrania konkretnej drogi, ale o tym za chwilę. Zapraszam do poczytania przy kawie.
Wybór sali, w której odbędzie się przyjęcie, miejsca-gdzie spotka się cała Wasza rodzina oraz najbliżsi znajomi to nie lada wyzwanie. Warto najpierw zastanowić się nad liczbą zaproszonych gości oraz stylem, który będzie tworzył niezapomniany klimat, przejawiając się w drobnych szczegółach na sali i w całym jej otoczeniu.
Zapewne wielu z Was zastanawia się, czym są właściwie te style, o których wspomniałem, o co chodzi z wystrojem wnętrz i jak zachować z tym spójność. Poniżej przedstawię Wam trendy, jakie dominowały oraz wciąż dominują na salach weselnych w latach 2019/2020.

Glamour
Jest to stylistyka, którą możemy wybrać i będzie to stosunkowo łatwe, ponieważ większość sal weselnych naturalnie w ten styl się wpisuje.
Cechuje go bogactwo, które jest oczywiści połączone z klasą, blaskiem, urokiem i ponad czasową elegancją. Kolory, jakie mu towarzyszą, to czerń oraz biel, w dodatkach na pewno da się zauważyć perły, luksusowe tkaniny oraz eleganckie błyskotki. Całość opiera się na królewskich zdobieniach przy zachowaniu minimalizmu i prostoty. Oczywiście za tym wyborem musicie pomyśleć, nie tylko o samym miejscu, ale również elementach Waszej garderoby.
Zdecydowanie Pani Młoda powinna postawić na eleganckie błyskotki, które nadadzą stylu sukni weselnej. Wszelkiego rodzaju wsuwki, bransoletki, naszyjniki, duże rzucające się w oczy kolczyki. Natomiast dla Pana Młodego wybór jest na pewno prostszy, mianowicie eleganckie spinki do mankietów, klasyczne lśniące buty oraz odpowiedni krawat lub muszka. Jeżeli ta forma Wam odpowiada, wówczas musicie szukać wśród zamków, sal balowych oraz wytwornych i eleganckich lokali.

Rustykalny
Pewnie wielu z Was zastanawia się nad pojęciem wesela w stylu rustykalnym. Mnie osobiście zawsze się to kojarzy z miejscami, gdzie króluje wystrój drewniany, przypominający niczym wiejskie domki drewniane z mojego dzieciństwa. Im bliżej miejsce jest zbliżone naturze, tym lepiej to oddziałuje. Barwy, jakie cechują ten sposób aranżacji, to zdecydowanie kolory ziemi, wszelakie brązy beże i zieleń, całość z domieszką bieli. Powinny się pojawić bukiety z polnych kwiatów przy akompaniamencie warzyw i owoców z polskich sadów. Mi osobiście zawsze się kojarzy z drewnianymi skrzynkami, pieńkami drzew, na których są wyryte na przykład numery stołów, drewniane drogowskazy weselne, drewniana ścianka za stołem Pary Młodej. Natomiast w przypadku sukni panny młodej również warto, aby znalazły się elementy koronki, do tego subtelne upięcie włosów połączone ze skromny wianuszkiem, a zamiast welonu subtelny bukiet kwiatów i styl rustykalny macie już gotowy.

Boho
Bardzo długo nie widziałem różnicy pomiędzy stylem Rustykalnym i Boho, ponieważ są do siebie na pierwszy rzut oka zbliżone, jednak po kilku rozmowach z Młodymi, dość mocno ukierunkowanymi na ten rodzaj mogę powiedzieć, że różnica jest i to dość znaczna. Tutaj również pojawia się nawiązanie do kolorów ziemi i natury, ale charakteryzuje go również lekkość i wygoda.
Podstawowe barwy, które są wykorzystywane w tym stylu to biel i zieleń, ale równie ciekawe mogą być również szmaragd, złoto, miedź czy turkusowy. Elementami, które powinny się pojawić, są: koronki, pióra, frędzle, fale, rzeczy wyglądające na stare i niedokończone, można by rzec taki artystyczny nieład. Pamiętajcie, że nie w każdym miejscu da się ten styl wpleść.
Jeżeli znajdziecie hotel, gdzie są marmurowe wykończenia i współczesne zdobienia, nie do końca może być to udane połączenie tych dwóch elementów, dlatego powinniście wcześniej podjąć decyzję czy chcecie tamten styl wprowadzić, czy lepiej poszukać innego miejsca. Boho jest rozwiązaniem dla Par, które nie szukają sztywnego miejsca, a zależy im na prostocie. Będzie idealnym połączeniem wraz ze ślubem w plenerowym.

Styl Klasyczny
Teraz już ostatnia prosta i podsumowanie. Styl klasyczny jest odpowiedzią dla tych wszystkich z Was, którzy nie mają wybranego określonego kierunku. Tutaj nie będzie przepychu, który panuje w przypadku Glamour, ani lekkości i bliskości natury jak w przypadku Rustykalnego, czy też Boho.
To proste rozwiązanie, przy czym wcale nie musi być nudno, jeśli dobierzecie odpowiednie dodatki. Małe detale na stołach i krzesłach, delikatne ozdoby to właśnie one wyszczególnią Wasz stół, przy którym razem zasiądziecie i na pewno stworzą miłą atmosferę. Na stołach winietki z imionami gości mogą być białe z nadrukiem, ale również możecie pokusić się o inny kształt albo kolor papieru. Na pewno mały upominek w pudełku dla każdego z gości stanie się nie tylko prezentem, ale również ozdobą stołów. Kwiaty na stołach to ozdoba w każdej opcji, warto je tutaj zastosować nie tylko na głównych stołach, ale dodatkowo przy miejscach dla gości. Materiały, jakie warto wykorzystać do dekoracji, wpisują się jako półprzeźroczyste zwiewne i w delikatnych barwach, dodatkowym atutem będą nakładki płócienne na krzesła, tym bardziej że nie zawsze są one w najlepszym stanie.

Nadszedł czas na małe podsumowanie. Pokrótce przedstawiłem Wam moje podpowiedzi w rozróżnieniu i wybraniu stylu, który jest Wam najbliższy.
Najlepiej już na samym początku zdecydować się na jeden z nich tak, aby zbył spójny z salą weselną i jej otoczeniem. Jeżeli podejmiecie decyzję, wybierając Rustykalny czy też Boho, zdecydowanie wasz obszar poszukiwań powinien zawężać się do takich miejsc jak stodoły, ceglarnie, oranżerie, folwarki. Kluczem do sukcesu jest tylko i wyłącznie wasza wyobraźnia.

Oczywiście rodzajów stylów jest dużo więcej, natomiast zatrzymałem się na tych ważniejszych, które odpowiadają obecnym trendom. Podczas podejmowania decyzji musicie sobie odpowiedzieć na pytanie: czy wasze oczekiwania są zbliżone do tego, co oferują określone style. Decydując się na któreś z rozwiązań, ważne jest, abyście szli dalej tą drogą, począwszy od wyboru sali weselnej, potem garderoby oraz uzupełnili wszelkiego rodzaju dodatki i kwiaty. Myślę, że powinniście skupić się na tym, aby wszystko ze sobą było spójne i tworzyło jedną całość. Będzie to dla Was gwarancją sukcesu, a co za tym idzie udanej zabawy.